صادرات پسته | بلاگ

صادرات پسته

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

ما را در تلگرام دنبال کنید.....>   

 

 

صادرات پسته

 

 

پسته یکی از محصولات باغی صادراتی به شمار می رود و در کشورهایی مانند ایران ،سوریه،ترکمنستان و غرب افغانستان رشد می کند.ایران از نظر تولید پسته در مقام اول در دنیا قرار دارد.بعد از ایران ،آمریکا و ترکیه در مقام دوم و سوم قرار دارند.ایران با تولید سالیانه حدود ۲۵۰۰۰۰ تن پسته مقام اول جهان را از نظر کمیت و کیفیت به خود اختصاص داده است،چنانچه آمریکا نیز تقریبا سالیانه همین مقدار تولید را دارد،اما پسته ایرانی کیفیت و طعم خوشمزه ای دارد که آنرا متمایز میکند.

 

 صادرات پسته

 

درخت پسته جهت رشد مناسب به تابستان‌های گرم وخشک و زمستان‌های نسبتا سرد نیاز دارد. رطوبت بالا در فصل رشد برای این درخت مناسب نیست و موجب شیوع بیماری‌های قارچی می‌شود. درخت پسته قادر است گرمای ۴۵ درجه تابستان و ۲۰- درجه زمستان را تحمل کند اما به سرمای بهار بسیار حساس است و سبب نابودی گل‌ها و میوه‌های تازه تشکیل شده می‌شود. با وجود تحمل سرمای نسبتا زیاد در زمستان، این درخت جهت تولید محصول مناسب به زمستان‌های بدون یخبندان نیاز دارد. گزارش‌های مختلف نشان می‌دهد درختان پسته ایران در زمستان و فصل خواب، سرمای ۷- تا ۹- را بدون آسیب دیدگی تحمل می‌کنند. 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید. 

 

ادامه مطلب

 

پسته صادراتی, صادرات پسته, صادرات پسته به خارج از کشور, شرکت صادرکننده پسته, انجام کلیه امور صادرات پسته, صادرات پسته مرغوب ایرانی,...
نویسنده : روابط عمومی بازرگانی فیروزه بازدید : 3 تاريخ : چهارشنبه 26 مهر 1396 ساعت: 2:19