نحوه تولید زعفران ,کاشت , داشت وبرداشت زعفران در ایران : | بلاگ

نحوه تولید زعفران ,کاشت , داشت وبرداشت زعفران در ایران :

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

ما را در تلگرام دنبال کنید.....>   

 

 

نحوه تولید زعفران ,کاشت , داشت وبرداشت زعفران در ایران :

 

بعد از آبیاری اول به محض گاورو شدن زمین سطح مزرعه باید سله شکنی شود بنحوی که پیازها صدمه نبینند بهترین وسیله سله شکنی کج بیل و بیل شیار دار و گاو آهن ایرانی و کولتیواتر است. سله شکنی باعث می‌شود که گلها به آسانی از خاک بیرون آمده و کود حیوانی با خاک مخلوط گردد. در مواقعی که زارع نتوانسته باشد به زمین خود کود دهد قبل از اجام آبیاری می‌توان کود لازم را در سطح خاک پخش نموده و با شخم سطحی با خاک مخلوط نمود و بعد از این عمل که در واقع حکم سله شکنی را دارد جهت هموار نمودن زمین و چسباندن خاک به پیازها زمین را ماله می‌کشند. 
 

 

تولید زعفران

 

 

تکثیر زعفران : تکثیر زعفران از طریق ایجاد پیازچه های جدید که از پیاز مادر تولیــد می شود صورت می گیرد. پیاز زعفران در ماههای تابستان به صورت غیرفعال و راکد در زمین باقی می ماند و رشد دوباره خود را در حدود پایان تابستان شروع می نماید. بر طبق گزارشات موجود چندین نوع شناخته شده در کشورهای مختلف کشت می گردد.

 

مجموعه بازرگانی فیروزه توانایی انجام کلیه امور گمرکی و بازرگانی واردات و صادرات کالا را داراست.و هچنین تمایل خود را جهت همکاری با تاجران زعفران و عزیزانی که قصد سرمایه گزاری و صادرات زعفران و انواع خشکبار ایرانی به خارج از کشور را دارند، اعلام می نماید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید. 

 

ادامه مطلب

 
روش تکثیر زعفران, نحوه تولید زعفران, روش تولید و خشک کردن زعفران, روش نگهداری و تولید زعفران, شرکت صادرکننده زعفران, صادرات زعفران, saffron,...
نویسنده : روابط عمومی بازرگانی فیروزه بازدید : 3 تاريخ : 6 آبان 1396 ساعت: 17:56